ارونه سیادن

مسایل سیاسی روز تاکستان

مقاله: مهندس، آینه ی تجربه، اقتدار و افتخار

مهندس، آینه ی تجربه، اقتدار و افتخار

در طول این 4 سال، نبودش بسان پتک سنگینی بر پیکره تاکستان کوبیده شد. مردی که 16 سال از عمر پربرکتش را در راه عمران و آبادانی سرزمین ما گمارد تا بدینگونه امروز شهرستان تاکستان، یکی از قطبهای کشاورزی،صنعتی و ارتباطی کشور باشد.

مردی دلسوز و چهره ای ماندگار که اینبار نیز با سیمای آسمانی خود می آید تا تشنگان قدرت را از عرصه ی خدمت بیرون راند.

هر کس که در وادی سیاست کوشیده باشد، تیز درخواهد یافت که مستشاری دیوان محاسبات کشور، مقامی بس شامخ تر از نمایندگی مجلس است اما مهندس به عشق این آب و خاک، آنرا رها میکند و شتابزده و البته حساب شده،  به مدد همشهریانش خویش میرود.

مردم تاکستان در طول مدت غیبت مهندس رنجیده خاطر گشته اند زیرا تنها نماینده شان در مجلس هشتم نه تنها یارای مقابله با دیگران، برای ستاندن حق مردم را نداشت، بلکه به عنوان نماینده مردم این شهر، سیلی محکمی هم بر گوش او نواخته شد تا مردم از خواری و مذلت این درد به ستوه آیند.

چهره ی ماندگار عرصه خدمت اینبار با تجربه، اقتدار و افتخار راهی خانه ملت میشود.

برخی از ویژگیهای مهندس حاج رجب رحمانی

1-مهندس در طی چهار دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی، همواره مستقل از شخص و گروهی خاص بود. خط فکری اش همواره همسوی رهبر معظم انقلاب بود و تنها از شخص رهبری خط میگرفت و از این حیث در قیاس با رقبای دور نهم کاملا بی بدیل و ممتاز است.

2-مهندس می آید. مهندس با کوله باری از تجربه می آید. آشنا به ابزار است و پیچ و خمهای اداری را بارها طی کرده است.

3-نفوذ وشخصیت مهندس یا توجه به حضور چهار دوره ای در خانه ملت و حضور در دیوان محاسبات کشور به گونه ای است که موجب استطاعت مهندس برای ارتباط خوب با مسئولین رده بالای کشور گشته است که با تکیه بر این روابط و درایت و پافشاری خود بسیاری از مشاکل همشهریان در زمینه های اشتغال، تحصیل، درمان و... را حل نموده است.

4- مهندس از مسايل سیاسی و قوانین اسلامی به خوبی آگاه است، هم مسایل روز جامعه خود را میشناسد و هم با بصیرت و ذهنی خلاق، مسایل جهانی را می نگرد.

مهندس به دین خدا و باورهای مردم متعهد است. با جناح گیری مناسب و تشخیص صحیح خود، در حوادث قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 و قرارگیری در خط فکری رهبر انقلاب، دورنگری و درایت خود را نمایش داد.

5-مهندس در دوران خدمتش، همواره در خانه اش به روی عموم مردم گشوده بود و مشکلات مردم را رسیدگی میکرد. همیشه در میان مردم بود و درد آنها را درد خود می دانست.

6-به لحاظ تحصیلات، مهندس دارای مدرک مهندسی کشاورزی از برترین دانشگاه کشور(دانشگاه تهران) است که با توجه به کشاورز بودن اکثریت مردم تاکستان، از این نظر مهندس دارای امتیاز بزرگی نسبت به دیگران است.

7-بزرگترین خصلت مهندس شجاعت اوست که همواره در جبهه حق و حقانیت، به عنوان نفر اول شمشیر زده است. هنوز هم صحنه رفتن مهندس بر روی میز مجلس شورای اسلامی برای ستاندن حق کشاورزان از آب سد کینه ورز در خاطرمان هست.

براستی که این فرزند خطه خوشه های زرین، اصلح تربن فرد برای نمایندگی تاکستان است.

آرش رحمانی 10/10/1390

+ نوشته شده در  ۹۰/۱۰/۱۰ساعت 3  توسط آراد سیاسی  |